مزیت های استاپ موشن برای نوجوانان

مزیت‌های یادگیری استاپ‌موشن برای نوجوانان

شاید باورتان نشود اما ممکن نیست امروز کسی بتواند جایگاه انیمیشن و تکنیک‌های آن را دنیای رسانه انکار کند. انیمیشن بویژه استاپ موشن از مهارت‌های رسانه‌ای است که به شدت مورد اقبال عموم، صاحبان کار و ایده و اهالی رسانه قرار گرفته است. حال به نظر شما ممکن است قشر نوجوان از کنار این صنعت به روز و در حال پیشرفت جامعه خود به راحتی رد شوند؟

اگر جواب شما به این سوال منفی است، حالا باید سوال را دقیق‌تر از خودتان بپرسید. راستی چرا امروز جوانان و نوجوانان بیشتر به انیمیشن و انواع آن توجه دارند؟ در ادامه چند پاسخ درخور برای این سوال را در اختیار شما قرار می‌دهیم:

یادگیری آستاپ موشن دردسرساز نیست

معمولا وقتی می‌خواهید یک اثر هنری خلق کنید، باید هزینه‌های بالایی برای خرید ابزار، داشتن نرم‌افزارها و تجهیزات صرف کنید اما استاپ موشن نه. یادگیری و شروع کار با استاپ موشن ساده است و کم‌دردسر. گاه با یک تلفن هوشمند، سه پایه، تنظیم نور و داشتن چند کاراکتر که میتواند از اشیاء دوروبر شما انتخاب شده باشد، ساخت استاپ موشن خود را شروع کنید و چه تکنیکی از این بهتر برای نوجوان.

تجهیزات استاپ موشن در دسترس است

شاید اگر بخواهید یک فیلم بسازید همه تجهیزات در دسترس شما نباشد و شما باید ماه‌ها زمان صرف کنید تا بتوانید تجهیزات لازم را فراهم کنید اما فراهم کردن تجهیزات استاپ موشن دشوار نیست. یادگیری و تمرین استاپ موشن در مراحل اولیه با ساده‌ترین ابزاری که در دسترس ماست هم ممکن است تا به مرور و در مرحله‌های بعدی که نوبت به خرید تجهیزات حرفه‌ای خواهد رسید.

تجهیزات استاپ موشن و نوجوانان

استاپ موشن تمرین کشف استعدادهاست

استاپ موشن تکنیکی است توام با مهارت‌های مختلف مثل نویسندگی، ایده پردازی، طراحی، مدل‌سازی، ماکت‌سازی، انیمیت کردن، عکاسی، تدوین و…. بنابراین نوجوان میتواند با تمرین استاپ موشن فرصتی مناسب برای کشف استعدادها و مهارت‌ها در اختیار خودش بگذارد.

استاپ موشن یک فرصت شغلی خوب برای آینده

استاپ موشن شما را وادار می‌کند تا هر روز خودتان را قوی‌تر کنید و مهارت‌هایتان را پرورش دهید. علاوه بر آن، هر پروژه به تناسب موضوع و سبکی که دارد، شما را با چالش‌های کاری بیشتر آشنا خواهید کرد تا بتوانید بهتر برای شغل آینده خود تصمیم بگیرید. در عین حال با مهارت‌های جدیدی که کسب کرده‌اید، بهتر خواهید توانست آینده شغلی خود را جهت بدهید.

استاپ موشن نوجوان را به کار گروهی عادت می‌دهد

خیلی از مهارت‌ها هستند که ضمنی هستند اما در خلال خیلی از کارها به آنها نیاز داریم. مثل کار گروهی و تیمی کردن و قدرت کار کردن با جمع. استاپ موشن پر است از چالش‌های ریز و درشتی که برای حل آنه به تنهایی نمی‌توانید دست به کار شوید و نیاز دارید به تقویت حل مسئله و حل کردن مسئله‌ها که این امر فقط با داشتن یک تیم قوی یا کار گروهی کردن ممکن است.

 

استاپ موشن امید به آینده نوجوان را افزایش می‌دهد

به روز بودن صنعت انیمیشن بویژه تکنیک استاپ موشن، رو به پیشرفت بودن صنعت استاپ موشن، کاربرد صنعت انیمیشن در دنیای فیلم، تجارت، کسب و کار و هنر، همه و همه به نوجوان این نوید را می‌دهد که میتواند با یادگیری این مهارت هم خود را محک بزند، هم آینده کاری خوبی را برای خود رقم بزند و بازار پررقابت آینده را بهتر بشناسد.

 

اشتراک اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.