رویداد ملی استاپ موشن شهریار

به گزارش دبیرخانه دومین رویداد ملی استاپ موشن: با همکاری معاونت فرهنگی و پرورشی اداره کل شهرستان‌های استان تهران، رویداد ملی استاپ موشن با هدف جذب استعداد‌های نوجوانان در حوزه تولید محتوای استاپ موشن، با حمایت حوزه هنری کودک و نوجوان، به میزبانی آموزش و پرورش شهریار، برگزار شد.

محسن مشتاقی دبیر رویداد ملی استاپ موشن در تشریح این خبر گفت:« این رویداد دارای سایتی به نام استاپ موشن است که نوجوانان با مراجعه به این سایت می توانند آموزش ببینند و پروژه ها را انتخاب کرده، تولید کنند و کارهای خود را ارسال کنند.»

وی افزود: « تفاوت این رویداد با رویداد های مشابه در این است که مخاطبین این رویداد و دانش آموزان شرکت کننده نیاز نیست که لزوما حرفه ای باشند و یا سابقه تولید محتوا داشته باشند، بلکه با مراجعه به سایت رشد می‌کنند، آموزش می‌بینند و پروژه می‌سازند.»

مشتاقی ادامه داد: «این رویداد علاوه بر مدل مجازی رویداد‌های استانی هم دارد و تاکنون در استان قزوین، استان اصفهان، شهرستان کاشان و سومین رویداد در استان تهران شهرستان شهریار برگزاری شده است؛ دانش آموزان منتخب این مناطق در این رویداد شرکت و تولید محتوا می کنند. نهایتا در آذرماه داوری انجام می‌شود و آثار نوجوان هایی که پروژه ساخته‌اند در سایت بارگذاری خواهد شد؛ اختتامیه این رویداد در تهران برگزار می‌شود و از منتخبین دعوت و تقدیر خواهد شد‌.»

دبیر رویداد ملی استاپ موشن، در پایان افزود: «اصول کار در این رویداد به این شیوه است که حتماً باید به صورت گروهی کار کرد و هدف اصلی این رویداد تقویت خلاقیت و رشد نوجوانان است؛ این رویداد دارای نوآوری بزرگی است که مبتنی بر بازار است، به این معنا که دانش آموزان به طور مستمر می توانند پروژه عملی تهیه کنند.»

رویداد کی و کجا برگزار میشه؟

قرار هست پنج شنبه ۲۶ آبان ماه دورهم جمع بشیم و یه رویداد متفاوت رو رقم بزنیم. مکان رویداد رو هم به زودی اطلاع رسانی می‌کنیم.

قراره چی کار کنیم؟

قراره دور هم جمع بشیم و یاد بگیریم چطور ایده‌پردازی کنیم، سناریو بنویسیم. بعد  طبق علاقه‌مون، پروژه انتخاب کنیم و ساخت سبک‌های مختلف استاپ موشن رو تجربه کنیم.

چطور ثبت‌نام کنیم؟

یادتون باشه برای ساخت استاپ موشن حداقل به دو هم تیمی پاکار نیاز دارین. پس اول از همه تیم دلخواهتون رو تشکیل بدین و از طریق فرم تیم‌سازی، اطلاعات اعضا رو تکمیل کنین.

هر تیم باید بین 3 تا 5 نفر عضو داشته باشه و سرگروه تیم، ثبت نام و هزینه شرکت در رویداد رو برای تک تک افراد تیم انجام بده، تا به نام هر یک از اعضای تیم، کارت سینه آماد بشه.

سوالاتمون رو از کی بپرسیم؟

نگران نباشین. دبیرخانه رویداد از ساعت 9 صبح تا 15 عصر پاسخگوی سوالات و ابهامات شماست. تماس بگیرین و سوالاتتون رو بپرسین.

دومین رویداد ملی استانی استاپ موشن در تهران، قزوین، کاشان، جازموریان

چطور برای رویداد آماده بشیم؟

هر رویدادی یکسری پیش‌نیازها داره که به ما کمک میکنه بهترین نتیجه رو از رویداد بگیریم. رویداد ملی استاپ موشن هم پیش‌نیازها و مقدماتی داره که بهتره حتما قبل رویداد انجام بشه. برای مطالعه این پیش نیازها، به صفحه پیش رویداد سر بزنین.