رویداد ملی استاپ موشن استان قزوین

برگزاری رویداد ملی استاپ موشن قزوین

12 آبان ماه ۱۴۰۱ رویداد ملی استاپ موشن با حضور بیش از ۱۰۰ دانش آموز در قزوین برگزار شد.

 

به گزارش دبیرخانه رویداد ملی استاپ موشن، دومین مرحله رویدادهای استانی استاپ موشن ۱۲ آبان ۱۴۰۱ در نگارخانه استاد محصص اداره فرهنگ و ارشاد قزوین برگزار شد.

معرفی تکنیک هنری استاپ موشن و آموزش چگونگی ساخت استاپ موشن موضوع این رویداد یک روزه حضوری بود که بیش از ۱۰۰ دانش‌آموز قزوینی در آن شرکت کردند.

در ابتدا مربیان حاضر در رویداد به ارائه مباحث آموزشی پرداختند و ضمن نمایش نمونه‌کارهای فاخر، سبک‌های مختلف این تکنیک هنری را معرفی کردند. محسن مشرقی دبیر رویداد ملی استاپ موشن به تشریح فضای کلی رویداد پرداخت و توضیح داد: رویداد ملی استاپ موشن یک رویداد متفاوت از رویدادهای مشابه هنری است. در این رویداد نوجوانان تیم می‌سازند و یاد می‌گیرند چطور کار گروهی انجام بدهند و در خلال این کار تیمی تولیدات هنری داشته باشند.

این فعال حوزه فرهنگ و رسانه تاکید کرد: رویداد ملی استاپ موشن به بچه‌ها یاد می‌دهد همیشه امکانات و بودجه اولویت نیست. اولویت، توانمندی‌های ما و خلاقیتی است که در کار خرج می‌کنیم. اینجا بچه‌ها با کمترین تجهیزات استاپ موشن می‌سازند تا بتوانند در راستای رسالت فرهنگی و رسانه‌ای خود به ایفای نقش بپردازند.

با اتمام آموزش، تیم‌ها فعالیت گروهی خود را پیرامون ساخت استاپ موشن شروع کردند و با کمک مربیان حاضر در رویداد به پیاده‌سازی ایده‌ها و طراحی صحنه کار خود پرداختند. آشنایی دانش‌آموزان با تکنیک هنری استاپ موشن، ترویج جایگاه استاپ موشن، تشویق و توانمندسازی جوانان برای ایفای نقش رسانه‌ای خود از اهداف برگزاری دومین رویداد ملی استاپ موشن است.

گفتنی است استان قزوین دومین مقصد رویدادهای استانی استاپ موشن است که به همت حوزه هنری استان قزوین و حوزه هنری کودک و نوجوان برگزار شده است. قرار است این رویداد به صورت مشابه در شهرهای تهران، کاشان، اصفهان و برخی دیگر از شهرها برگزار شود.

رویداد کی و کجا برگزار میشه؟

قرار هست پنج شنبه 5 آبان ماه دورهم جمع بشیم و یه رویداد متفاوت رو رقم بزنیم. مکان رویداد رو هم به زودی اطلاع رسانی می‌کنیم.

قراره چی کار کنیم؟

قراره دور هم جمع بشیم و یاد بگیریم چطور ایده‌پردازی کنیم، سناریو بنویسیم. بعد  طبق علاقه‌مون، پروژه انتخاب کنیم و ساخت سبک‌های مختلف استاپ موشن رو تجربه کنیم.

چطور ثبت‌نام کنیم؟

یادتون باشه برای ساخت استاپ موشن حداقل به دو هم تیمی پاکار نیاز دارین. پس اول از همه تیم دلخواهتون رو تشکیل بدین و از طریق فرم تیم‌سازی، اطلاعات اعضا رو تکمیل کنین.

هر تیم باید بین 3 تا 5 نفر عضو داشته باشه و سرگروه تیم، ثبت نام و هزینه شرکت در رویداد رو برای تک تک افراد تیم انجام بده، تا به نام هر یک از اعضای تیم، کارت سینه آماد بشه.

سوالاتمون رو از کی بپرسیم؟

نگران نباشین. دبیرخانه رویداد از ساعت 9 صبح تا 15 عصر پاسخگوی سوالات و ابهامات شماست. تماس بگیرین و سوالاتتون رو بپرسین.

دومین رویداد ملی استانی استاپ موشن در تهران، قزوین، کاشان، جازموریان

چطور برای رویداد آماده بشیم؟

هر رویدادی یکسری پیش‌نیازها داره که به ما کمک میکنه بهترین نتیجه رو از رویداد بگیریم. رویداد ملی استاپ موشن هم پیش‌نیازها و مقدماتی داره که بهتره حتما قبل رویداد انجام بشه. برای مطالعه این پیش نیازها، به صفحه پیش رویداد سر بزنین.