رویداد ملی استاپ موشن کاشان

رویداد ملی استاپ موشن کاشان

28 مهرماه 1401 رویداد ملی استاپ موشن با حضور بیش از 100 دانش آموز برگزار شد.

دبیرخانه دومین رویداد ملی استاپ موشن: صبح امروز در محل دانشگاه فرهنگیان شهرستان کاشان، بیش از 80 دانش‌آموز در قالب 20 تیم در رویداد استاپ موشن کاشان حضور دارند و قرار است در این رویداد، علاوه بر آموزش تکنیک استاپ موشن به ساخت نمونه کار استاپ موشن بپردازند.

محسن مشرقی دبیر برگزاری دومین رویداد ملی استاپ موشن با اشاره به اینکه این رویداد با دیگر رویدادهای آموزشی متفاوت است، گفت: رویداد ملی استاپ موشن، یک رویداد خلاقانه است. اینجا همه به صورت تیمی حضور دارند، به صورت تیمی ایده‌پردازی می‌کنند، سناریو می‌نویسند و استاپ موشن می‌سازند.

وی ادامه داد: این رویداد، رویداد هم‌آموزی و همفکری برای تولید کارهای هنری جذاب و اثربخش است. اینجا هیچ کس بیکار و صرفا شنونده نیست. فضایی کاملا تعاملی و اثربخش است که همه یاد می‌گیرند چگونه در یک روز استاپ موشن بسازند و در پایان روز به خروجی برسند و نمونه کار ارائه بدهند.

در بخش ابتدایی این رویداد، کارگاه آموزش استاپ موشن برگزار شد؛ در ابتدای کارگاه مسعود شریفی از فعالین حوزه استاپ موشن به معرفی تکنیک استاپ موشن و چیستی این تکنیک پرداخت. در ادامه، امین زیلویی انیماتور استاپ موشن به تفاوت‌های استاپ موشن با انیمیشن پرداخت. در پایان کارگاه نیز محسن مشرقی دبیر رویداد، به معرفی چند نمونه استاپ موشن پرداخت و تاکید کرد که خلاقیت مهمترین چاشنی استاپ موشن است و شما باید بتوانید با کمترین تجهیزات و با نگاهی خلاقانه کارهای فوق العاده تولید کنید.