رویداد ملی استاپ موشن استان اصفهان

به گزارش دبیرخانه دومین رویداد ملی استاپ موشن: معاون اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان گفت: رویداد «استاپ موشن» ملی است و همه دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله سراسر کشور می‌توانند در راستای دغدغه همه ایرانیان برای زاینده‌رود به تولید اثر بپردازند و محتوای مورد نظرشان را در سایت جشنواره بارگذاری کنند.

سعید امامی اظهار کرد: رویدادی ملی برای تولید انیمیشن در قالب «استاپ موشن» با محوریت احیای رودخانه زاینده رود و ویژه دانش آموزان گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال طراحی شده است.
وی تصریح کرد: رویداد از امروز پنجشنبه_بیست و هفتم بهمن‌ماه_ با پیش ثبت نام قبلی دانش‌آموزان علاقه‌مند به شرکت در رویداد آغاز شده است. دوره به صورت حضوری و به مدت پنج روز در سالن بزرگ ناحیه امام صادق (ع) سپاه اصفهان اجرا خواهد شد.

معاون اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان تصریح کرد: ۵۰۰ نفر محصل برای شرکت در رویداد حضوری ثبت نام کرده‌اند و روزانه ۱۰۰ نفر از این دانش‌آموزان از صبح تا عصر همان روز، در سالن ناحیه امام صادق (ع) گرد هم می‌آیند. مربیانی در این کارگاه حضور دارند که اصول اولیه طراحی ساخت استاپ موشن را آموزش می‌دهند و سپس سرفصل‌هایی در رابطه با زاینده‌رود را به دانش‌آموزان منتقل می‌کنند.

وی اظهار کرد: دانش آموزان فرصت دارند تا چند روز بعد از کارگاه‌های حضوری، آثاری که برای احیای رودخانه زاینده‌رود طراحی و تولید کرده‌اند را به دبیرخانه ارسال کنند. همچنین دانش‌آموزانی که ساخت استاپ موشن را بلد هستند و نیازی به حضور در این کارگاه‌های پنج روزه نداشته باشند می‌توانند به سایت جشنواره به آدرس www.zayandehrudfest.com مراجعه کنند و از بین موضوعات مرتبط با زاینده‌رود یکی از گزینه‌ها را انتخاب کرده؛ اثر مورد نظرشان را تولید کنند و به دبیرخانه بفرستند.

امامی تصریح کرد: این رویداد ملی است و همه دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله سراسر کشور می‌توانند در راستای دغدغه همه ایرانیان برای زاینده‌رود به تولید اثر بپردازند و محتوای مورد نظرشان را در سایت جشنواره بارگذاری کنند. در مجموع مهلت ارسال آثار تا پنجم اسفندماه امسال خواهد بود.

وی با بیان اینکه مربیان در یک کارگاه یک‌روزه فشرده اصول اولیه استاپ موشن را به دانش آموزان‌آموزش آموزش می‌دهند افزود: اینکه این گروه سنی انتخاب شده برای ایجاد دغدغه، کنشگری و حساس‌سازی دانش‌آموزان نسبت به جریان زاینده‌رود بوده است. زاینده‌رود مسئله ملی است و دغدغه جریان پایدار آن هم باید به موضوعی ملی در ابعاد کشوری تبدیل شود.

معاون اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان گفت: حتی اگر مسئله زاینده رود به شکل دائمی و پایدار حل شود باید نسل‌های بعد هم نسبت به این رودخانه کهن و تاریخی حساس باشند و حساس بمانند.

رویداد کی و کجا برگزار میشه؟

قرار هست پنج شنبه ۱۲ آبان ماه دورهم جمع بشیم و یه رویداد متفاوت رو رقم بزنیم. مکان رویداد رو هم به زودی اطلاع رسانی می‌کنیم.

قراره چی کار کنیم؟

قراره دور هم جمع بشیم و یاد بگیریم چطور ایده‌پردازی کنیم، سناریو بنویسیم. بعد  طبق علاقه‌مون، پروژه انتخاب کنیم و ساخت سبک‌های مختلف استاپ موشن رو تجربه کنیم.

چطور ثبت‌نام کنیم؟

یادتون باشه برای ساخت استاپ موشن حداقل به دو هم تیمی پاکار نیاز دارین. پس اول از همه تیم دلخواهتون رو تشکیل بدین و از طریق فرم تیم‌سازی، اطلاعات اعضا رو تکمیل کنین.

هر تیم باید بین 3 تا 5 نفر عضو داشته باشه و سرگروه تیم، ثبت نام و هزینه شرکت در رویداد رو برای تک تک افراد تیم انجام بده، تا به نام هر یک از اعضای تیم، کارت سینه آماد بشه.

سوالاتمون رو از کی بپرسیم؟

نگران نباشین. دبیرخانه رویداد از ساعت 9 صبح تا 15 عصر پاسخگوی سوالات و ابهامات شماست. تماس بگیرین و سوالاتتون رو بپرسین.

دومین رویداد ملی استانی استاپ موشن در تهران، قزوین، کاشان، جازموریان

چطور برای رویداد آماده بشیم؟

هر رویدادی یکسری پیش‌نیازها داره که به ما کمک میکنه بهترین نتیجه رو از رویداد بگیریم. رویداد ملی استاپ موشن هم پیش‌نیازها و مقدماتی داره که بهتره حتما قبل رویداد انجام بشه. برای مطالعه این پیش نیازها، به صفحه پیش رویداد سر بزنین.