اهمیت خلاقیت در استاپ موشن | چند توصیه مهم

حتما دلتون می‌خواد یه استاپ موشن خلاقانه بسازید اما حتما با خودتون میگین «من که خلاق نیستم». این فکر حداقل یک بار سراغ همه ما اومده حسابی اذیتمون کرده اما

خلاقیت برخلاف تصور همه، یه استعداد خاص نیست که فقط افراد باهوش و یا خوش ذوق با اون سرکار داشته باشند. خلاقیت یک توانمندی است که هر کس میتونه اون رو در خودش پرورش بدهد.

همه ما در کودکی کارهای خارق‌العاده انجام دادیم، وسایل جدید ساختیم، یا کارهایی کردیم که شاید با کارهای دیگران فرق داشته است. پس چرا حالا نتونیم به همه چیز نگاه متفاوتی داشته باشیم و خلاقیت رو در خودمون رشد و ارتقا بدیم؟؟

در ادامه چند توصیه مهم براتون داریم که چطور میتونید با تشکیل یه تیم خلاق استاپ موشن بتونید کارهای فاخر و حرفه‌ای و خلاقانه بسازید:

1.به صورت گروهی ایده‌پردازی کنید

یکی از شرط‌های مهم کیفیت همکاری جمعی است. با هم ایده‌پردازی کنید و سناریو بنویسید. یادتان باشد نظر تک تک اعضای تیم به یک اندازه مهم است و ایده پیشنهادی همه اعضا مهم است و میتواند عامل موفقیت تیم شما باشد.

برای ایده‌پردازی گروهی باید همه باهم صادق و به هم دیگه اعتماد داشته باشید تا همه به راحتی ایده‌های خودشون رو بیان کنند. از طرف دیگه بیشتر از هر چیز به اهداف تیم توجه داشته باشید تا تمرکز شما روی کار کمرنگ نشه.

تیم خلاق استاپ موشن

 

2.دنبال یه قصه خوب باشید

این اصل مهم رو به خاطر بسپارید که امروز برتری کارهای حرفه‌ای فقط به نرم افزار و تجهیزات نیست. به اینه که استاپ موشن شما یه قصه خوب یا یه سناریوی خوب داشته باشه. درواقع این محتواست که کار شما رو از بقیه متفاوت و متمایز میکنه. پس اگر میخواین اوج بگیرین روی ایده و قصه اصلی کار وقت بگذارید.

برای اینکه به یه قصه خوب برسید در قدم اول سوژه یا شخصیت مناسب انتخاب کنید، در قدم دوم پیام اثرتون رو متفاوت بیان کنید. کافیه کمی خلاقیت به خرج بدید. دنبال ایده‌هایی برین که بقیه هم مثل شما بتونند ایده رو بفهمند و درک کنند.

قصه خوب برای استاپ موشن

 

3.با قهرمانان خود زندگی کنید

اثر شما میتونه یک یا چند قهرمان (شخصیت) داشته باشد. از زمانی که کار رو شروع می‌کنید تا وقتی که خروجی کار رو تهیه می‌کنید باید با قهرمان یا قهرمانان قصه‌تون زندگی کنید. از همان لحظه که اونها رو می‌سازین، سر و شکل میدهید، باید با اونها زندگی کنید و در استودیو همراه‌شون باشید.

َشخصیت استاپ موشن

 

4.این سولات رو از خودتان بپرسید

  • چقدر مهارت دارید یا تکنیک‌ها و فنون استاپ موشن آشنا هستین؟
  • چقدر از قصه و داستان کمک می‌گیرید؟ با داستان تصویری آشنا هستید؟
  • عجول هستید یا صبور؟ استاپ موشن به صبر و حوصله نیاز داره یا….؟
  • آیا تلاش میکنید خلاق باشید یا فقط منتظر تایید بقیه هستید؟

جمع‌بندی

امروز شرکت‌ها و استودیوهای استاپ‌موشن‌ساز برتر دنیا، متوجه شدند که موفقیت در همکاری جمعی و پیشرفت تدریجی و مرحله به مرحله است. پس تا می‌تونید هم مهارت‌های فردی‌تون رو ارتقا بدین هم دنبال همکاری با یه تیم خوب و خلاق و پرتلاش باشید.

 

اشتراک اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.