چطور در خانه خمیر استاپ موشن بسازیم؟

اگر اهل کار با استاپ موشن خمیری باشید، مطمئنا به دنبال خمیر مناسب خواهید بود. انتخاب خمیر برای ساخت کاراکترها و آبجکت‌ها کاری است که نیازمند دقت فراوان است.

با این همه، میتوانید خمیر استاپ موشن را در منزل و با ساده‌ترین مواد اولیه هم آماده کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا باهم خمیر استاپ موشن خانگی بسازیم:

ویژگی‌های خمیر مناسب برای استاپ موشن

1.نرم و منعطف باشد و در شرایط‌های مختلف کارایی خود را از دست ندهد. به این معنا که اگر لازم باشد کاراکتر خمیری شما ساعت‌ها در یک حالت بماند، بتواند پایداری یا stability خود را حفظ کند.

2.مرغوب و باکیفیت باشد یعنی بتواند در مقابل سرما و گرما از هم نپاشد یا خیلی خشک و سفت نشود.

مواد لازم برای ساخت خمیر خانگی

احتمالا بسیاری از مواد ساخت خمیرخانگی را در منزل در دسترس خواهید داشت. پیشنهاد می‌کنیم ابتدا موجود بودن مواد زیر را بررسی کنید:

آرد(یک پیمانه)

آب(یک پیمانه)

نمک(یک سوم پیمانه)

کرم تارتار (سه قاشق چای‌خوری یا آّب لیمو)

روغن خوراکی(به مقدار لازم)

مراحل ساخت خمیر خانگی

ابتدا آرد را با نمک، کرم تارتار و روغن مخلوط کنید و سپس آب را اضافه نمایید. آّب را به تدریج اضافه کنید تا خمیر حالت نرمی به خود بگیرد و چسبندگی پیدا کند. بعد شروع کنید به هم زدن خمیرتان تا وقتی که شروع کند به گوله‌شدن و خود را جمع کند. وقتی خمیر به این حالت رسید، یعنی خمیر شما آماده کار است.

و اما دو نکته مهم: 

-این خمیر در همان ساعات اولیه میتواند به کمک شما بیاید و به پروژه‌های کوتاه‌مدت شما سرعت ببخشد. در صورتی که بخواهید این خمیر را برای مدت بیشتری استفاده کنید، باید حتما در ظرف دربسته و در دمای یخچال نگه‌داری کنید.

-در صورتی که خمیر شما شروع کرد به خشک شدن، مجددا با مقداری آب و ورزدادن می‌توانید آن را به حالت اول برگردانید و استفاده کنید.

اشتراک اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.