برگزیدگان دومین رویداد ملی استاپ موشن معرفی شدند

اختتامیه دومین رویداد

مراسم پایانی دومین رویداد ملی استاپ موشن جمعه شب ۱۵ اردیبهشت به همت حوزه هنری کودک و نوجوان با برپایی بازارگاه و ارائه آثار تولیدی برگزار و برگزیدگان این رویداد ملی معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، حوزه هنری کودک و نوجوان دومین رویداد ملی استاپ موشن را از ۱۳ اردیبهشت به دبیری محسن مشرقی آغاز کرد و پس از پشت سر گذاشتن برنامه‌های گوناگون ایده یابی، تکنیک و محتوا به آیین اختتامیه آن رسید.

محسن مشرقی دبیر دومین رویداد ملی استاپ در آیین پایانی این رویداد پیش از اعلام برگزیدگان بخش‌های گوناگون آن گفت: رویدادی که مرحله نهایی آن طی مجموعه برنامه‌هایی سه روزه در  تهران برگزار شد فرصتی برای ما و برای علاقه‌مندان به این رشته بود تا خودسنجی کنیم و استعدادهای تازه و نهفته‌ای را کشف کنیم که می‌توانند آینده دنیای انیمیشن ایران را بسازند.

وی افزود: دومین رویداد ملی استاپ موشن شاهد حضور و شرکت بسیاری از علاقه‌مندان و گروه هایی بود که از سراسر کشور برای خودآزمایی و کسب تجربه تلاش کردند و از آن بهره‌مند شدند.

20 گروه در بازارگاه

مشرقی در ادامه با اشاره به اینکه ۲۰ گروه برگزیده مرحله نهایی دومین رویداد ملی استاپ موشن هم اکنون و همزمان با مراسم اختتامیه در بازارگاه رویداد در حال ارائه آثار تولیدی خود به مسئولین مربوطه کشوری و استانی از جمله ریاست جمهوری، وزارت آموزش و پرورش و سازمان های مربوطه در شهرداری هستند افزود: دومین رویداد ملی استاپ موشن را شورایی تخصصی سیاستگذاری می‌کرد و به آن جهت می‌داد که باید از تمامی زحمات آنها طی برپایی رویداد به‌خصوص در روزهای اخیر تقدیر و تشکر کنم. همچنین گروه داوری ما شامل محمد حسین صادقی، سید مجتبی موسوی و محدثه پیرهادی آثار گروه های برگزیده را ارزیابی کردند که باید از آنها نیز بخاطر حضور و زحماتشان تقدیر و تشکر کنم.

وی در پایان با بیان اینکه این رویداد با هدف استعدادیابی و توانمندسازی علاقه‌مندان به انیمیشن سازی در حوزه هنری انقلاب اسلامی برپا شد، گفت. المان دومین رویداد ملی استاپ موشن عروسک نارنجیک است که در مراسم اختتامیه به هر یک از برگزیدگان اهدا می‌شود. این عروسک قرار است تا نمادی از رویداد باشد و هرجا مه دیده می‌شود بیننده را به یاد آن بیندازد.

معرفی برگزیدگان

جوایز و رتبه‌های اعلام شده دومین رویداد ملی استاپ موشن به شرح زیر است: جایزه بهترین طراحی صحنه به گروه پژوهش از پرند رسید. جایزه بهترین روایت به گروه آذرخش از همدان اهدا شد. جایزه بهترین خلق شخصیت نیز به گروه سما از شهر قدس رسید. جایزه ویژه دبیر جشنواره نیز به گروه کاریزما و شیخ بهایی اهدا شد. همچنین جایزه ویژه هیئت داوران نیز به گروه ققنوس رسید.